REGULAMIN
udostępniania Sal i Rzeczy Ruchomych
Preambuła
Celem statutowym Miejskiego Ośrodka Kultury w Szczecinie jest prowadzenie działalności kulturalnej, która może bazować na szerokiej współpracy ze środowiskami kulturalnymi i artystycznymi. W tym celu Miejski Ośrodka Kultury w Szczecinie może udostępniać składniki swojego majątku z zastosowaniem ulg w płatnościach. Możliwe jest również udostępnienie komercyjne, bez stosowania takich ulg.
ROZDZIAŁ I
DEFINICJE
§ 1
- Ilekroć w Regulaminie jest mowa o:
- Udostępniającym – należy przez to rozumieć Miejski Ośrodek Kultury w Szczecinie (samorządową instytucję kultury posiadającą osobowość prawną)
- Korzystającym – należy przez to rozumieć organizację, stowarzyszenie, grupę nieformalną, osobę fizyczną lub prawną, itp., która zawarła z Udostępniającym umowę na mocy którego może korzystać z:
- Sali lub Sal (dalej: Sale),
- Rzeczy Ruchomych MOK (dalej: Rzeczy Ruchome),
ROZDZIAŁ II
ZASADY UDOSTĘPNIANIA
§ 2
- Sale i Rzeczy Ruchome mogą, ale nie muszą, być udostępnione.
- Decyzja w przedmiocie o którym mowa w ust. 1 należy do Dyrektora MOK.
§ 3
- Sale i Rzeczy Ruchome mogą być udostępniane odpłatnie.
- Ewentualna ulga w płatnościach dla Korzystającego oraz wysokość tej ulgi nie ma zastosowania w przypadku udostępnienia komercyjnego.
- Decyzja w przedmiocie o którym mowa w ust. 1 i 2 należy do Dyrektora MOK.
§ 4
- Jeżeli udostępnienie ma być odpłatne, wówczas stosuje się co do zasady ceny wyszczególnione w Cenniku, który stanowi załącznik nr 1 do niniejszego Regulaminu. Dyrektor w każdym przypadku może jednostkowo ustalić inne ceny niż wskazane w Cenniku.
- Jeżeli udostępnienie ma być nieodpłatne wymagane jest sporządzenie przez radcę prawnego MOK odrębnego porozumienia obejmującego zasady współpracy między Udostępniającym a Korzystającym w zakresie wspólnej realizacji zadań statutowych MOK, których elementem byłoby nieodpłatne udostępnienie Sal lub Rzeczy Ruchomych.
§ 5
- Osoby zainteresowane udostępnieniem Sali lub Rzeczy Ruchomych zwracają się do Dyrektora MOK z wnioskiem przesłanym korespondencją elektroniczną lub ustnie.
- W razie:
- zgody Dyrektora MOK na korzystanie przez Korzystającego z Sali, względnie z Sali oraz wskazanych Rzeczy Ruchomych znajdujących się Sali, sporządza się umowę według wzoru stanowiącego załącznik nr 2 do niniejszego Regulaminu,
- zgody Dyrektora MOK na korzystanie przez Korzystającego z Rzeczy Ruchomych sporządza się umowę według wzoru stanowiącego załącznik nr 3 do niniejszego Regulaminu
chyba, że Dyrektor MOK postanowił inaczej.
§ 6
W przypadku gdy Korzystającym ma być grupa nieformalna nie posiadająca osobowości prawnej, podmiotowości prawnej, zdolności prawnej lub zdolności do czynności prawnych wówczas w imieniu takiej grupy z wnioskiem o którym mowa w § 5 ust. 1 występuje jej lider, a umowę podpisują, w miarę możliwości, wszyscy członkowie grupy. Odpowiedzialność osób podpisanych pod umową jest solidarna.
ROZDZIAŁ III
POSTANOWIENIA KOŃCOWE
§ 7
O ile Dyrektor MOK nie postanowi inaczej, warunkiem udostępnienia Sali jest zaangażowanie osoby reprezentującej Udostępniającego na czas korzystania z Sali. Co do zasady wynagrodzenie tej osoby powiększa odpłatność Korzystającego, którą należy ująć w ramach czynszu, zgodnie z Cennikiem (załącznik nr 1). Osobą reprezentującą Udostępniającego nie może być Stały Serwisant, o którym mowa w § 11A wzoru umowy (załącznik nr 2).
§ 8
Rozstrzyganie wszystkich kwestii, które nie są uregulowane Regulaminem, należy do kompetencji Dyrektora MOK.
Szczecin, 2.09.2024
Załącznik nr 2 WZÓR Umowa NAJMU Sali MOK
Załącznik nr 3 WZÓR Umowa NAJMU Rzeczy Ruchomych MOK
Komentarze zamknięte.