Telefon: 91 4 691 639

Czerwiec w AAS

6 czerwca (czwartek) godz. 17:30 Klub Delta (ul. Racławicka 10)
Kino. PRISCILLA (USA 2023, 113‘)
Kiedy młodziutka Priscilla Beaulieu spotyka Elvisa Presleya, on jest już gwiazdą rock-and-rolla. W ich niewielu wspólnych chwilach staje się dla niej kimś zupełnie nieoczekiwanym: pierwszą wielką miłością, sprzymierzeńcem w samotności i wrażliwym najlepszym przyjacielem. Jednak z czasem jej życie przypudrowane i przykryte toną różu i brokatu zmienia się w złotą klatkę.
Oczami Priscilli Sofia Coppola opowiada o nieznanym obliczu najsłynniejszej love story – długich zalotach i burzliwym małżeństwie Elvisa i Priscilli, począwszy od okresu, kiedy Elvis stacjonował w Niemczech, aż po czas, kiedy zamieszkali w wymarzonej rezydencji Graceland.

To głęboko prawdziwa, zachwycająco czuła i subtelna historia młodej, zagubionej i naiwnej dziewczyny bez pamięci zakochanej w gwieździe rocka. Grająca tutaj rolę tytułową Cailee Spaeny otrzymała za swoją poruszającą kreację, nagrodę na zeszłorocznym festiwalu w Wenecji. Dla członków AAS bilet 5 zł.

10 czerwca (poniedziałek) godz. 18.00 Klub Delta (ul. Racławicka 10)
Wykład. Dąbie nowożytne do 1945 roku
Zniszczenia ostatniej wojny bardzo szybko przekształciły pierwotne Dąbie. Mimo to w obecnej jego przestrzeni istnieją miejsca, które ukształtowały się w XVII-XIX wieku i miały wpływ na późniejszą przestrzeń oraz na trwałe wpisały się w kompozycję miasta. Wykład poprowadzi Alicja Biranowska-Kurtz. Wstęp wolny.

16 czerwca (niedziela) godz. 12.00 Miejski Ośrodek Kultury (ul. Goleniowska 67)
Zakończenie roku

Zakończymy sezon w Miejskim Ośrodku Kultury. Podczas pikniku zobaczymy różne grupy artystyczne od najmłodszych aż do seniorów, które na co dzień pracują pod okiem naszych instruktorów.
Wstęp wolny.

16 czerwca (niedziela) o godz. 18.00 Klub Delta (ul. Racławicka 10)
Finisaż.  Wystawa “Ujęcie CO2”
Ujęcie CO2 jest prezentacją dorobku artystycznego Jarosławy Pabich-Szmyt i Hanny Marii Wilk w przestrzenni jednej galerii. Wspólnym motywem przewodnim oraz bodźcem do wyrażania jest szeroko rozumiany krajobraz i natura, która stanowi nieograniczone źródło inspiracji. Próba zestawienia dwóch różnych sposobów myślenia, idei, obserwacji oraz odmiennych form wypowiedzi, podkreśla wielowymiarowość motywu pejzażu. Ekspozycja, skonstruowana za pośrednictwem licznych kontrastów i technik realizacyjnych, pozwala odbiorcom nie tylko na odnalezienie interesującego dla siebie wątku, ale także na pełne doświadczenie oddziaływania kompozycji krajobrazowych poprzez zmysły: wzroku, słuchu, węchu i dotyku. Wstęp wolny.

20 czerwca (czwartek) godz. 17:30 Klub Delta (ul. Racławicka 10)
Kino. AMERYKAŃSKA FIKCJA
(USA 2023, 117’)
Jedna z największych sensacji tegorocznej gali Oscarów, czarny koń tego wyścigu doceniony Nagrodą Akademii za najlepszy scenariusz adaptowany, a przede wszystkim głęboko poruszający i bardzo celny komentarz na temat współczesnego świata. Film nie był prezentowany w polskich kinach, a charakteryzuje się genialnymi kreacjami aktorskimi, pod wieloma względami zabawnym scenariuszem, bardzo przemyślaną konstrukcją i zaskakującą puentą.

Seans ten ukoronuje sezon filmowy 2023/2024 w klubie Delta. Z regularnymi pokazami powrócimy już w kolejnym filmowy sezonie, który przyniesie wiele wybitnych filmowych prezentacji.  Dla członków AAS bilet 5 zł.

27 czerwca (czwartek) o godz. 18.00 Klub Delta (ul. Racławicka 10)
Wernisaż. Wystawa „Między” Piotra Florianowicza
Wyraz “między” jest przyimkiem. Zgodnie z definicją Wielkiego słownika języka polskiego podobnie jak plakat komunikuje on, że to, o czym mowa, porusza się w przestrzeni otoczonej przez obiekty nazwane przez mówiącego, znajduje się w przestrzeni otoczonej przez obiekty nazwane przez mówiącego, dotyczy obiektów lub stanów rzeczy nazwanych przez mówiącego i ich związków. Na wystawie zaprezentowane zostaną projekty autorskich plakatów Piotra Florianowicza. Plakaty są między innymi subiektywną, krytyczną wypowiedzią dotyczącą różnych problemów współczesnego społeczeństwa. Seria prac jest eksperymentem formalnym, eksplorującym możliwości plakatu i granice definiujące ten gatunek sztuki. Wstęp wolny.

 

Komentarze zamknięte.