Telefon: 91 4 691 639

Klasyka Kina w „Klubie Delta”

Klasyka kina w Klubie Delta – pokazy filmowe oraz spotkania

pierwsze spotkanie – 10 września 2015, godz. 18:00

Klasykę światowego kina będzie można oglądać w Delcie dwa razy w miesiącu. Przed każdym seansem będzie miało miejsce wprowadzenie, które przybliży tematykę filmu i jego miejsce w historii. Spotkania z najważniejszymi filmami w historii kina rozpoczynają się do dwóch takich propozycji.

10 września o 18:00 zaprezentowane zostanie arcydzieło filmowe w reżyserii Orsona Wellesa. Historia Charlesa Fostera Kane’a to niezmiennie najlepszy film w dziejach X muzy, do dziś inspirujący widzów i kolejne pokolenie twórców.

24 września o 18:00 odbędzie się pokaz słynnego filmu Ridleya Scotta nakręconego na podstawie prozy Phillipa K. Dicka, absolutnego klasyka w dziejach gatunku science-fiction.

Te wybitne dzieła łączy coś znamiennego. W dniu swoich premier, odpowiednio w 1941 i 1982 roku, oba filmy przyjęte zostały krytycznie i niechętnie, a na miano klasyka zapracowały po latach. I choć oba tytuły znane są dobrze widzom, to zobaczenie ich na dużym ekranie zdecydowanie zmienia postrzeganie ich wartości we współczesnej kulturze filmowej.

Spotkania poprowadzi i koordynatorem programu jest Krzysztof Spór.

Wstęp na spotkania – 10 zł

Komentarze zamknięte.

займы онлайн