Telefon: 91 4 691 639

„Czwartek z dobrym filmem”

 CZWARTKI Z DOBRYM FILMEM: „IKONA”

Zapraszamy na kolejne „Opowieści o ludziach” online! Już 11 lutego „Ikona” w reżyserii Wojciecha Kasperskiego.

Syberyjska prowincja, zaniedbane, olbrzymie budynki, w których mieści się szpital psychiatryczny. „To wysypisko, gdzie społeczeństwo wyrzuca tych, z którymi nie ma co zrobić” – mówi reżyser, Wojciech Kasperski. Są tu osoby z zaburzeniami psychicznymi, ludzie mający problemy z prawem, dzieci, które sprawiały problemy wychowawcze. Większość z nich marzy o tym, żeby wydostać się na wolność, wrócić domu, nawet jeśli jest to dom dziecka. (więcej…)

Kino dzieci

„Kino Dzieci” wraca do Szczecina

Międzynarodowy Festiwal Filmowy „Kino Dzieci” to wydarzenie skierowane do widzów w wieku 4-12 lat oraz ich opiekunów, którzy poszukują dobrego kina przeznaczonego dla młodszej publiczności. Już po raz 7. wydarzenie to zawita do Szczecina i w dniach 26 września-4 października gościć będzie w Klubie Delta w Dąbiu.

Od startu Festiwalu w 2014 roku widownia „Kina Dzieci” rozrosła się do ponad dwudziestu miast w Polsce. Ideą wydarzenia od samego początku było dotarcie do jak najszerszej publiczności z filmami, które wyróżniają się walorami edukacyjnymi, artystycznymi oraz produkcyjnymi.

Widzowie każdej edycji zapoznają się z międzynarodowymi produkcjami nominowanymi w Konkursie głównym, które nie trafiły jeszcze do ogólnej dystrybucji. To dzięki Festiwalowi „Kino Dzieci” na ekranach polskich kin pojawiają się wyselekcjonowane tytuły (filmy aktorskie, animacje, filmy dokumentalne oraz seriale dla dzieci), w tym europejskie i międzynarodowe produkcje. „Wierzymy, że takie działania mają istotny wpływ na kształtowanie młodych widzów” – piszą organizatorzy festiwalu ze Stowarzyszenia Nowe Horyzonty, które w Polsce organizuje też festiwale Nowe Horyzonty i American Film Festival.

Dąbie w wyjątkowej dwudziestce (więcej…)

Propozycje filmowe wrzesień – grudzień 2018

OŚRODEK KULTURY FILMOWEJ W KLUBIE DELTA W SZCZECINIE ZAPRASZA

PROPOZYCJE FILMOWE: WRZESIEŃ – GRUDZIEŃ 2018

 

Klub Delta w Szczecin Dąbiu, filia Miejskiego Ośrodka Kultury w Szczecinie, zaprasza na cykliczne spotkania filmowe. Podczas jesiennych seansów (od września do grudnia) czeka na widzów mnóstwo filmowych atrakcji. Pojawią się najnowsze oscarowe produkcje, odbędzie się pierwsza część festiwalu poświęconego Meryl Streep, młodych widzów zaprosimy na 5. edycję Festiwalu Filmowego Kino Dzieci, pojawią się atrakcyjne i znaczące nowości filmowe oraz nieśmiertelna klasyka. Uwaga! Zmieniamy godziny rozpoczęcia seansów popołudniowych, które będą się rozpoczynały o godzinie 17:00. Niezmiennie przed seansami filmów dla dorosłych, widzowie wysłuchać będą mogli prelekcji, których autorem będzie Krzysztof Spór, odpowiedzialny za przygotowanie programu filmowego w Klubie Delta. Oto szczegółowy program filmowych wydarzeń w Klubie Delta od września do grudnia 2018 roku.

Filmowe czwartki w Klubie Delta

6 września (czwartek), godzina 17:00

TRZY BILLBOARDY ZA EBBING, MISSOURI (Three Billboards outside Ebbing, Missouri, dramat, USA 2017, 121’)

REŻYSERIA: Martin McDonagh OBSADA: Frances McDormand, Woody Harrelson, Sam Rockwell

Małe miasteczko na amerykańskiej prowincji. Od morderstwa córki Mildred Hayes (Frances McDormand) upłynęło kilka miesięcy, a lokalna policja nadal nie wpadła na trop sprawcy. Zdeterminowana kobieta decyduje się na śmiałe posunięcie: wynajmuje trzy tablice reklamowe na drodze wiodącej do miasteczka i umieszcza na nich prowokacyjny przekaz, skierowany do szanowanego przez lokalną społeczność szefa policji, szeryfa Williama Willoughby’ego (Woody Harrelson). Gdy do akcji wkracza zastępca szeryfa, posterunkowy Dixon (Sam Rockwell) – niezrównoważony, porywczy maminsynek, któremu zarzuca się zamiłowanie do przemocy – starcie między Mildred Hayes a lokalnymi siłami porządkowymi przeradza się w otwartą wojnę.

OSCARY 2018 za główną rolę kobiecą dla Frances McDormand i męską rolę drugoplanową dla Sama Rockwella. Jeden z najlepszych filmów roku, liczne nagrody publiczności na międzynarodowych festiwalach, 7 nominacji do Oscarów, ponad sto nagród na całym świecie. „Zachwycający, oryginalny, zaskakujący, poruszający” – tymi określeniami opisuje się ten film najczęściej.

NAJLEPSZY FILM ROKU!

Wydarzenie Specjalne w Klubie Delta

  1. FESTIWAL FILMOWY KINO DZIECI

22-29 września

Festiwal Filmowy Kino Dzieci to jeden z największych festiwali filmów dla młodych widzów w Polsce. Jego piąta edycja odbędzie się pod hasłem „Ku nowej przygodzie”. W 21 miastach w Polsce, w tym w Klubie Delta w Szczecinie, odbędą się pokazy filmowe w ramach sekcji konkursowej. W jej trakcie pokazanych zostanie osiem filmów, a publiczność wybierze najlepszy z nich. Wśród zaprezentowanych tytułów znajdą się m.in.: „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Pierwsza tajemnica”, „Kapitan Morten i Królowa Pająków”, „Łowcy czarownic”, „Pettson i Findus – Najlepsza Gwiazdka”. Festiwal Kino Dzieci zaprasza do odkrywania i poznawania, uczenia się i wspólnej zabawy. Organizatorem wydarzenia jest Dział Edukacji Stowarzyszenia Nowe Horyzonty. Seanse festiwalowe odbywały będą się codziennie w godzinach porannych. Instytucje zainteresowane organizacją dodatkowego seansu w ramach festiwalu Kino Dzieci proszone są o kontakt z Klubem Delta.

Harmonogram pokazów 5. Festiwalu Kino Dzieci w Klubie Delta:

22 września (sobota), godzina 11:00

BIURO DETEKTYWISTYCZNE LASSEGO I MAI. PIERWSZA TAJEMNICA (kategoria wiekowa 6+)

Pierwsze zlecenie dla Detektywistycznego Biura Lassego i Mai! Przed rozpoczęciem ważnego konkursu, w szkole w Valleby, znika cenna nagroda. Czy dzieciom uda się ją odnaleźć?

Bohaterowie popularnej serii filmów otrzymują pierwsze poważne zlecenie. Konkurs Hammarabi ma szansę stać się wielkim wydarzeniem w szkole w Valleby. Nagrodą jest starożytna księga, w której spisano zasady rozwiązywania sporów. Tuż przed rozpoczęciem konkursu książka znika w tajemniczych okolicznościach. Bez niej konkurs nie może się odbyć! Uczniowie szykowaliby się na próżno, a w dodatku szkoła straciłaby swój prestiż. Od początku zaangażowani w sprawę Lasse i Maia podejmują próbę odnalezienia zguby. Energiczna i przebojowa dziewczynka jest zupełnym przeciwieństwem nieśmiałego Lasse. Czy dzieci dojdą po nitce do kłębka do finału sprawy i jak w rozwiązaniu zagadki pomoże im biała gołębica?

Przebojowy wstęp do popularnej serii filmów o przygodach małych detektywów.

23 września (niedziela), godzina 11:00

MIRAI (kategoria wiekowa 6+)

Rozpieszczonego Kuna czekają wielkie zmiany: w jego rodzinie pojawia się młodsza siostrzyczka, na której koncentruje się uwaga rodziców. Niedługo potem chłopiec odkrywa tajemniczy ogród, w którym przenosi się w czasie i spotyka starszą wersję Mirai.

Pojawienie się młodszego rodzeństwa wywraca do góry nogami życie Kuna, który nie kryje swojej zazdrości i wściekłości. Niespodziewanie odkrywa, że ogród obok domu umożliwia podróże w czasie i spotkania z krewnymi z przeszłości lub przyszłości. Pozwala to chłopcu na niezwykłą przygodę, w czasie której Kun lepiej poznaje dzieje własnej rodziny. Obserwuje dziadka, którego pasją były motocykle, mamę, która – zupełnie tak jak on – wcale nie sprzątała po sobie zabawek oraz swoją nastoletnią siostrę. Dzięki temu powoli uczy się empatii, równowagi oraz wrażliwości na innych. Mirai to ujmujące anime, udowadniające siłę rodzinnego ciepła i ogromną rolę bliskich relacji, których budowanie wymaga ciągłej pracy nad sobą.

24 września (poniedziałek), godzina 9:30

ŁOWCY CZAROWNIC (kategoria wiekowa 9+)

Dwójka przyjaciół, nieśmiały Jovan i zadziorna Milica postanawia odnaleźć wiedźmę i zdjąć zły urok, który jędza rzuciła na tatę dziewczynki. Czy im się to uda? A może chłopca czeka jeszcze większe wyzwanie?

W swoich snach jest odważnym superbohaterem potrafiącym latać, w prawdziwym życiu – niepewnym siebie chłopcem, któremu wchodzenie po schodach sprawia trudność. 10-letniemu Jovanovi, który choruje na częściowe porażenie mózgowe i niemal każde popołudnie spędza na rehabilitacji, trudno jest się pogodzić ze swoją sytuacją. Na domiar złego do jego klasy dołącza buntownicza Milica, która ma inny problem: jej rodzice się rozstali, a ojciec związał się z… wiedźmą! Czy dwójce przyjaciół uda się ją pokonać? Wzruszająca historia o roli rodziny i o tym, jak dzięki uzdrawiającej mocy bliskości i bezgranicznej akceptacji każdy z nas może stać się superbohaterem.

25 września (wtorek), godzina 9:30

GORDON I PADDY (kategoria wiekowa 4+)

Pięknie animowana historia przyjaźni myszki i komisarza ropucha, którzy łączą siły, by chronić mieszkańców lasu. Czy ich spryt i rozwaga wystarczą, by rozwiązać kolejną kryminalną zagadkę?

Ekranizacja znanych w Polsce szwedzkich kryminałów dla dzieci o przygodach komisarza policji ropucha Gordona i jego zastępcy – myszki Paddy. W trakcie śledztwa Gordon łapie na gorącym uczynku głodną myszkę. Szybko orientuje się, że Paddy nie mogła być sprawczynią kradzieży orzechów. „Jest jedno prawo lasu” – mówi komisarz – „Bycie miłym jest legalne. Bycie niemiłym nie” i prosi przemyślną myszkę o pomoc w śledztwie. Wkrótce, gdy ta dowiedzie swoich umiejętności, mianuje ją swoim następcą. Niestety nowe wyzwanie może Paddy przerosnąć. Czy uda im się schwytać winnych przestępstw w lesie?

26 września (środa), godzina 9:30

JESTEM WILLIAM (kategoria wiekowa 9+)

William uważa się za pechowca, a życie cały czas stawia przed nim wyzwania. Chłopiec musi się przekonać, że ma w sobie siłę i spryt, a los podsyła wskazówki, jak wyjść z opresji.

William to zwyczajny, ułożony chłopiec, który uważa, że ma w życiu pecha. Mama przebywa w szpitalu i nie może się nim opiekować, więc William trafia do innego miasteczka, pod skrzydła wuja Nilsa. W nowym miejscu zaczepia go trójka łobuzów, a wujek wpada w poważne tarapaty: ma olbrzymi dług u groźnego gangstera i musi go natychmiast spłacić. Sytuacja bez wyjścia? Nie! Los daje chłopcu wskazówki, trzeba je tylko zauważyć, a szczęście złapać za nogi. Niezwykła przygoda w małym miasteczku, z odrobiną gangsterskiego dreszczyka i małym-wielkim bohaterem, który odkrywa swoją siłę.

27 września (czwartek), godzina 9:30

KAPITAN MORTEN I KRÓLOWA PAJĄKÓW (kategoria wiekowa 6+)

10-letni Morten Viks pragnie być taki sam jak jego tata. Buduje model statku i marzy o dalekiej, morskiej wyprawie. Niespodziewanie kurczy się do rozmiaru owada i staje się kapitanem swojej łodzi. Jednak żeglowanie to nie taka prosta sprawa…

Domek na drzewie tuż nad brzegiem morza, to tu Morten spędza wolny czas pisząc listy do ojca i chowając się przed surową ciotką Annabelle. Chłopiec pragnie wybrać się w podróż, przeżywać przygody, odkrywać nieznane lądy. Pewnego dnia do portowego miasta przybywa zwariowany magik i obsypuje tajemniczym proszkiem Mortena,. Bohater zmniejsza się i przenosi na pokład statku-zabawki. Nie jest jednak jedynym członkiem załogi, czeka go spotkanie z Królową Pająków i jej świtą. Jakim kapitanem okaże się chłopiec? Morten będzie musiał wykazać się nie lada odwagą, by znaleźć sposób na uratowanie statku przed zatonięciem i odkryć drogę powrotu do prawdziwego świata. Kapitan Morten i Królowa Pająków to zaskakująca animacja o potędze nieograniczonej dziecięcej wyobraźni.

28 września (piątek), godzina 9:30

SUPA MODO (kategoria wiekowa 9+)

Jo jest supermanką. Przy użyciu woli przesuwa przedmioty, zatrzymuje czas, a nawet zmienia wynik meczu piłkarskiego. Przed nią największe wyzwanie w życiu.

Jo jest nadzwyczajną dziewczynką, obdarzoną przez los wielkimi mocami. Wystarczy, że się skupi i może przesuwać przedmioty, zatrzymywać czas i wytrącać z ręki rzeczy Nie robi tego nigdy dla własnego widzimisię, zawsze w słusznej sprawie, tak, jak to superbohaterowie mają w zwyczaju. Korzystanie z nadprzyrodzonych mocy jest dla małej Kenijki sensem życia i zarazem największą radością. Umiejętności dziewczynki spędzają sen z powiek jej mamie Kathryn, która obawia się o kruche zdrowie dziecka. Jo jest chora i musi się oszczędzać. Jak pogodzić te dwa wyzwania? W jaki sposób jednocześnie ratować świat i troszczyć się o swoje zdrowie? Na wspaniały pomysł wpadnie siostra Jo, która zaangażuje całą wioskę w nakręcenie filmu o superbohaterce.

29 września (sobota), godzina 11:00

PETTSON I FINDUS – NAJLEPSZA GWIAZDKA (kategoria wiekowa 4+)

Aktorska adaptacja uwielbianych przez dzieci książek ilustrowanych, w której para bohaterów, kot Findus i opiekujący się nim Pettson, przygotowuje się do nadchodzących Świąt.

Stary Pettson i Findus – kot o duszy krnąbrnego dziecka, przygotowują się do gwiazdki. Jest tyle do zrobienia! Trzeba znaleźć choinkę, wysprzątać, przygotować świąteczne potrawy i zrobić wiele innych poważnych rzeczy! Przygotowania nie należą do najłatwiejszych. Za oknem szaleje śnieżyca, a Pettson upiera się, że nie potrzebuje pomocy sąsiadów. Findusowi marzą się święta z przyjaciółmi, ale Pettson wstydzi się zaprosić innych na wigilijną kolację. Rezolutny kot bierze sprawy w swoje łapki. Aktorska ekranizacja przygód bohaterów doskonale znanych ze szwedzkiej serii książek ilustrowanych autorstwa Svena Nordqvista.

 

Wydarzenie Specjalne w Klubie Delta

FESTIWAL FILMOWY MERYL STREEP

10 WYBITNYCH RÓL AKTORSKICH, NA 70. URODZINY MERYL STREEP

Wrzesień 2018 – Czerwiec 2019

Meryl Streep uchodzi dziś za najwybitniejszą aktorkę na świecie. Ma na swoim koncie rekordową liczbę nominacji do Oscarów, Złotych Globów i innych nagród, jest uwielbiana przez widzów w różnym wieku, prezentuje szeroki wachlarz aktorskich umiejętności. Aktorka z powodzeniem występuje w filmach dla widzów starszych i młodszych, w dramatach, komediach, musicalach, w wysokobudżetowych produkcjach fantastycznonaukowych czy skromnych kameralnych opowieściach. Od września 2018 do czerwca 2019 roku w Klubie Delta zaprezentujemy 10 wybitych kreacji aktorskich Meryl Streep, a wydarzenie to związane jest z przypadającymi na 22 czerwca 2019 roku siedemdziesiątymi urodzinami tej wybitnej artystki.

27 września (czwartek), godzina 17:00

SPRAWA KRAMERÓW (Kramer vs. Kramer, dramat, USA 1979, 105’)

REŻYSERIA: Robert Benton OBSADA: Dustin Hoffman, Meryl Streep, Justin Henry

Bohatera filmu, Teda Kramera (genialny Dustin Hoffman), poznajemy jako mężczyznę całkowicie pochłoniętego sobą i własną karierą. Jego żona Joanna (Meryl Streep) nie zamierza dłużej tego znosić i pewnego dnia zostawia Teda razem z sześcioletnim synem Billy’m (Justin Henry). Chłopiec ledwo zna swojego tatę-pracoholika, a Ted oczywiście nie ma pojęcia o wychowywaniu dzieci. Skazani na siebie ojciec i syn będą musieli się poznać – potem się pokochają. Pod wpływem zaistniałych okoliczności Ted zmienia zupełnie podejście do dziecka i do życia w ogóle. I właśnie w momencie, w którym ojcowsko-synowski układ zdaje się funkcjonować idealnie, Joanna oświadcza, że chce zabrać Billy’ego do siebie – eks-małżonkowie zaczynają walkę o dziecko, która skończy się bolesną i dramatyczną rozprawą sądową.

FILM OTRZYMAŁ PIĘĆ OSCARÓW, W TYM ZA NAJLEPSZY FILM ROKU, ZA GŁÓWNĄ ROLĘ DUSTINA HOFFMANA I ZA ROLĘ DRUGOPLANOWĄ DLA MERYL STREEP. TO BYŁA PIERWSZA Z KILKU NAGRÓD AMERYKAŃSKIEJ AKADEMII FILMOWEJ DLA AKTORKI.

11 października (czwartek), godzina 17:00

ŻELAZNA DAMA (The Iron Lady, dramat, Wielka Brytania/Francja 2011, 110’)

REŻYSERIA: Phyllida Lloyd OBSADA: Meryl Streep, Harry Lloyd, Jim Broadbent

Królów było wielu, Żelazna Dama tylko jedna. Miała piskliwy głos, własny pogląd na każdy temat i niezwykły tupet. Zanim stała się jedną z najbardziej wpływowych postaci współczesnego świata, jej kapelusz i nieodłączne perły budziły pobłażliwy uśmiech. Na naszych oczach z pyskatej Maggy rodzi się Żelazna Dama, której czarna torebka do dziś jest symbolem rządów silnej ręki. Meryl Streep w roli Margaret Thatcher – prawdziwej damy w świecie zdominowanym przez mężczyzn.

OSCAR 2012 DLA MERYL STREEP ZA GŁÓWNĄ ROLĘ KOBIECĄ. NAGRODĄ AKADEMII DOCENIONO TEŻ NIEZWYKŁĄ CHARAKTERYZACJĘ AKTORKI DO TEJ ROLI.

3 listopada (sobota), godzina 17:00

DIABEŁ UBIERA SIĘ U PRADY (The Devil Wears Prada, komediodramat, USA 2006, 120’)

REŻYSERIA: David Frankel OBSADA: Meryl Streep, Anne Hathaway, Emily Blunt

W zakręconym światku nowojorskiej mody, gdzie rozmiar 0 jest nową 2, zaś 6 jest nową ósemką, a zła fryzura może doprowadzić do końca kariery, wyrocznią jest magazyn „Runway”. Prowadzony dłonią Mirandy Priestley (Meryl Streep), najpotężniejszej kobiety w branży, „Runway” jest postrachem dla każdego, kto chce cokolwiek znaczyć w tej dziedzinie. Miranda chce uczynić magazyn biblią mody dla Nowego Jorku i reszty świata i nic jest w tym nie przeszkodzi. Posada asystentki Mirandy byłaby świetnym początkiem kariery dla Andy Sachs (Anne Hathaway), która niedawno ukończyła college. Bardziej szara myszka niż modelka stoi samotnie pomiędzy małą armią niezwykle szczupłych dziewczyn stukających swoimi szpilkami na korytarzach kwatery głównej pisma na Manhattanie. Ale kiedy Andy poprosi o pracę, przekona się, że aby być kimś w tej branży trzeba czegoś więcej niż zdecydowania i determinacji.

NOMINACJA DO OSCARA DLA MERYL STREEP!

6 grudnia (czwartek), godzina 17:00

BOSKA FLORENCE (Florence Foster Jenkins, komediodramat, Wielka Brytania 2016, 110’)

REŻYSERIA: Stephen Frears OBSADA: Rebecca Ferguson, Meryl Streep, Hugh Grant

Florence Foster Jenkins kochała muzykę ponad życie. Niestety bez wzajemności. Natura obdarzyła ją słuchem i głosem, które nawet głuchego doprowadziłyby do rozpaczy. Florence jednak pragnęła śpiewem podbić świat i w pewnym sensie jej się to udało. Jako dziedziczka sporej fortuny i narzeczona St Clair Bayfielda, brytyjskiego aktora arystokraty posiadała atuty, przy których jej brak talentu wydawał się nieistotną przeszkodą. Dzięki heroicznym staraniom ukochanego udawało się jej występować na Broadwayu i nagrywać płyty, a przede wszystkim wciąż wierzyć w swój dar. Jednak gdy zapragnęła ukoronować swój tryumf koncertem w słynnym Carnagie Hall, nawet Bayfield wpadł w panikę. Ale czegóż nie robi się dla ukochanej.

NOMINACJA DO OSCARA DLA MERYL STREEP!

W roku 2019 w ramach Festiwalu Filmowego Meryl Streep zaprezentujemy filmy: „Czwarta władza”, „Pożegnanie z Afryką”, „Manhattan”, „Fantastyczny pan Lis”, „Godziny” oraz „Co się wydarzyło w Madison County”.

 

Filmowe czwartki w Klubie Delta

18 października (czwartek), godzina 17:00

KRÓL ROZRYWKI (The Greatest Showman, musical, USA 2017, 105’)

REŻYSERIA: Michael Gracey OBSADA: Hugh Jackman, Michelle Williams, Zac Efron

Zapraszamy do urzekającego świata wyobraźni człowieka, który postanowił pokazać, że samo życie może być najbardziej ekscytującym spektaklem. Oto krzepiąca opowieść o brawurowym wizjonerze, inspirowana legendą i dokonaniami P.T. Barnuma, pierwowzoru współczesnego impresario show-biznesu, który z nizin zawędrował na sam szczyt i udowodnił, że każde marzenie może się spełnić oraz że w nawet najbardziej niepozornym człowieku kryje się niezwykła historia, zasługująca na spektakularną oprawę.

FANTASTYCZNY, CUDOWNIE ZASKAKUJĄCY I NIESPODZIEWANY PRZEBÓJ FILMOWY! Autorami piosenek są twórcy pracujący przy „La La Land”.

Filmowe czwartki w Klubie Delta

22 listopada (czwartek), godzina 17:00

THE DISASTER ARTIST (The Disaster Artist, komediodramat, USA 2017, 104’)

REŻYSERIA: James Franco OBSADA: James Franco, Dave Franco, Seth Rogen

„The Disaster Artist” opowiada prawdziwą, tragikomiczną historię początkującego twórcy filmowego i niesławnego wyrzutka Hollywoodu, Tommy’ego Wiseau – artysty, który realizował swoją pasję w co najmniej dyskusyjny sposób. Reżyser James Franco uczynił z niej afirmację przyjaźni, ekspresji artystycznej i pogoni za marzeniami na przekór przeciwnościom losu. Komediodramat oparty na bestsellerze Grega Sestero, opisującym proces powstawania kultowego „najgorszego filmu na świecie” Tommy’ego, „The Room”, to przezabawne i potrzebne przypomnienie, że legendą można zostać z różnych powodów, oraz że nawet nie mając pojęcia o tym, co się robi, można zajść bardzo daleko.

NIESAMOWITA HISTORIA OPARTACH NA FAKTACH Z POLSKIM AKCENTEM W TLE

Filmowe czwartki w Klubie Delta

20 grudnia (czwartek), godzina 17:00

ACROSS THE UNIVERSE (Across the Universe, musical, USA 2007, 133’)

REŻYSERIA: Julie Taymor OBSADA: Jim Sturgess, Evan Rachel Wood, Joe Anderson, Bono

Film opowiada historię miłosną rozgrywającą się w burzliwych latach 60-tych, czasach protestów antywojennych, eksploracji umysłu i rock’n’rolla. Jego akcja przenosi się z doków Liverpoolu do nowojorskiej Greenwich Village, z targanych zamieszkami ulic Detroit na pola Wietnamu. Młodzi kochankowie, Jude (Jim Sturgess) i Lucy (Evan Rachel Wood), razem z grupą przyjaciół i muzyków zostają wciągnięci w ruchy antywojenne i kontrkulturowe. Ich przewodnikami są Dr Robert (Bono) i Mr Kite (Eddie Izzard). Przeciwności losu, których nie są w stanie kontrolować, rozdzielają zakochanych, zmuszając Jude’a i Lucy do odnalezienia własnej drogi powrotu do siebie.

FABUŁA FILMU ILUSTROWANA JEST PIOSENKAMI ZESPOŁU THE BEATLES, KTÓRE SPECJALNIE NA TĘ OKOLICZNOŚĆ ZOSTAŁY NA NOWO ZAARANŻOWANE I WYKONANE PRZEZ WSPÓŁCZESNE GWIAZDY.

SZCZEGÓŁOWY HARMONOGRAM POKAZÓW W KLUBIE DELTA WRZESIEŃ – GRUDZIEŃ 2018

6 września (czwartek), godzina 17:00
TRZY BILLBOARDY ZA EBBING, MISSOURI

22-29 września
5. FESTIWAL FILMOWY KINO DZIECI

27 września (czwartek), godzina 17:00
SPRAWA KRAMERÓW

11 października (czwartek), godzina 17:00
ŻELAZNA DAMA

18 października (czwartek), godzina 17:00
KRÓL ROZRYWKI

3 listopada (sobota), godzina 17:00
DIABEŁ UBIERA SIĘ U PRADY

22 listopada (czwartek), godzina 17:00
THE DISASTER ARTIST

6 grudnia (czwartek), godzina 17:00
BOSKA FLORENCE

20 grudnia (czwartek), godzina 17:00
ACROSS THE UNIVERSE

*** Organizator zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmian w programie

Wszystkie seanse w Klubie Delta odbywają się w ramach szeroko rozumianych działań edukacyjnych, a spotkania z filmami dla widzów dorosłych poprzedzają, specjalnie przygotowane, prelekcje.

INFORMACJE OGÓLNE

Miejsce pokazów:

Klub Delta, ulica Racławicka 10, Szczecin Dąbie

Cena biletu na spotkanie:

10 złotych

Kontakt:

91 464 79 23, biuro@klubdelta.pl

Kino dzieci

4.Festiwal Filmowy Kino Dzieci – święto kina dla dzieci już we wrześniu w szczecińskim Klubie Delta!

„Pora na ciekawość!” – pod takim hasłem upłynie czwarta edycja Festiwalu Filmowego Kino Dzieci, który w dniach 23 września – 1 października odbędzie się w 20 miastach w Polsce. Kino Dzieci zaprasza do odkrywania i poznawania, uczenia się i wspólnej zabawy. Festiwal dotrze też do Szczecina, do Klubu Delta w Dąbiu, które od kilku lat współpracuje z organizatorami tego wydarzenia. Przed nami wielkie filmowe atrakcje dla dzieci. Grupy zorganizowane zachęcamy do rezerwowania miejsc. (więcej…)

Propozycje filmowe wrzesień – grudzień 2017

OŚRODEK KULTURY FILMOWEJ W KLUBIE DELTA W SZCZECINIE ZAPRASZA

PROPOZYCJE FILMOWE: WRZESIEŃ – GRUDZIEŃ 2017

Ośrodek Kultury Filmowej w Klubie Delta w Szczecin Dąbiu zaprasza na spotkania z wybitnym kinem. Podczas jesiennych seansów od września do grudnia czeka na widzów mnóstwo filmowych atrakcji. Pojawi się klasyka kina z „Łowcą androidów” na czele, odbędzie się mini przegląd filmów Daniela Day-Lewisa, młodych widzów zaprosimy na 4. edycję Festiwalu Filmowego Kino Dzieci, pojawią się atrakcyjne i znaczące nowości filmowe oraz wybitny polski film dokumentalny. Szczegółowy program znajduje się poniżej.

7 września, godzina 18:00
Filmowe Czwartki w Klubie Delta
ZWIERZĘTA NOCY (Nocturnal Animals, thriller/dramat, USA 2016, 115’) (więcej…)