Telefon: 91 4 691 639

Koncert 7.04.2019 r.

PROGRAM KONCERTU 7.04.2019, godz. 19.00
Parafia Świętego Ducha w Szczecinie-Zdrojach ul. Młodzieży Polskiej 17

Wykonawcy:

Dziecięco-młodzieżowy zespół wokalny SERDUSZKA

Aleksandra Kołecka – dyrygentka

Jakub Stefek – organy

Andrzej Oryl – prowadzenie koncertu

W programie:

Jan Sebastian Bach (1685–1750)
Koncert organowy G-dur BWV 592
Jakub Stefek

Utwory pasyjne a cappella
Zespół SERDUSZKA

Léon Boëllmann (1862–1897)
Suita Gotycka op. 25, Chorał i Modlitwa
Wiązanka utworów z różnych stron świata
Zespół SERDUSZKA

Charles Gounod (1818–1893)
Marsz Śmierć marionetki

 
Wydarzenie współfinansowane ze Środków Miasta Szczecin

 

ALEKSANDRA KOŁECKA – dyrygentka

Absolwentka Wydziału Kompozycji Dyrygentury Teorii Muzyki i Rytmiki Akademii Muzycznej
im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu, a także podyplomowych studiów Muzykoterapii
we Wrocławiu.

Swoją pracę zawodową rozpoczęła w roku 2008, prowadząc zajęcia rytmiki i kształcenia słuchu
w szczecińskich przedszkolach oraz szkołach muzycznych I stopnia. Od ponad 25 lat związana jest z dziecięco-młodzieżowym zespołem Serduszka, w którym śpiewała przez 10 lat. Po ukończeniu studiów muzycznych w 2008 roku objęła kierownictwo muzyczne zespołu.  Brała udział w licznych koncertach, festiwalach i konkursach pieśni religijnej  m.in. Austrii, Hiszpanii, Niemczech, Polsce
i we Włoszech. Pod jej kierownictwem muzycznym nagrano i wydano dwie płyty kompaktowe
zespołu: „Całym Sercem przy Sercu Jezusa” oraz „Z Serduszkami przez świat”.

JAKUB STEFEK – organista

W roku 2010 ukończył z wyróżnieniem Salezjańską Szkołę Organową w klasie organów mgr Anny Kirschke-Valcarcel, a w 2015 z oceną celującą studia gry na organach w warszawskim Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina, w klasie organów prof. Andrzeja Chorosińskiego. W ramach programu Erasmus studiował również u prof. Gunthera Rosta w Kunstuniversität Graz.

Zdobywca drugiej nagrody XXIII Konkursu Muzyki Organowej w Rumii był finalistą VIII Międzynarodowego Konkursu Muzyki Organowej im. Jana Peetrszoona Sweelincka w Gdańsku. Występował z recitalami organowymi w Austrii, Czechach, Niemczech, Polsce i Szwecji, uczestnicząc m.in. w hamburskim Internationaler Eimsbüttler Orgelsommer, warszawskim Międzynarodowym Forum Organowym i wrocławskim Festiwalu Non Sola Scripta. Brał udział w wielu mistrzowskich kursach muzycznych, prowadzonych m.in. przez Naji Hakima, Bernharda Gfrerera, Tomasza Adama Nowaka, Marka Toporowskiego i Wolfganga Zerera.

Poza muzyką organową, w kręgu jego zainteresowań znajduje się również tematyka związana z marketingiem sztuk scenicznych. Problematykę związaną z tą stosunkowo nową dziedziną nauki zgłębia podczas wielu kongresów i konferencji naukowych. Jego wystąpieniu wygłoszonemu m.in. na ten temat przysłuchiwało się podczas prestiżowej TEDx Warsaw kilkadziesiąt tysięcy osób.

Doktorant Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, wykładowca Akademii Sztuki w Szczecinie, (zajęcia z organów i kameralistyki organowej), pracownik biura programowego Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie współpracuje także z katowickim Uniwersytetem Ekonomicznym.

ZESPÓŁ DZIECIĘCO-MŁODZIEŻOWY „SERDUSZKA”

Grupa powstała w 1989 roku przy Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szczecinie.
Na przestrzeni 30 lat śpiewało w niej blisko 250 dzieci, dyrygowało 5 dyrygentów, duchowo prowadziło 8 księży, przewinęła się niezliczona grupa wspaniałych rodziców i przyjaciół zespołu. Serduszka brały udział w wielu koncertach, festiwalach i konkursach, m. in. w Anglii, Brazylii, Francji, Grecji, Hiszpanii, Kanadzie, Niemczech, Norwegii, Polsce, USA i we Włoszech.

Zespół wykonuje muzykę religijną, klasyczną i patriotyczną. Obecnie jego dyrygentką jest Pani Aleksandra Kołecka, która przez dziesięć lat sama śpiewała w „Serduszkach”.

W czasie 30 lat pracy artystycznej „Serduszka” nagrały 18 płyt kompaktowych. Poza utworami sakralnymi znalazły się na nich zarejestrowane w językach angielskim, greckim, hiszpańskim, polskim i włoskim przeboje zespołów The Creed oraz Queen, Andrea Boccelliego, Eleni i Michaela Jacksona.

Komentarze zamknięte.