Telefon: 91 4 691 639

Półkolonie teatralne w Dąbiu

Miejski Ośrodek Kultury w Szczecinie zaprasza do udziału w wyjątkowych półkoloniach!
Od 1 do 13 lipca Lato w teatrze zawita do Dąbia.

Rezerwat Ważnych Spraw to przestrzeń, do której zapraszamy dzieci i młodzież w wieku 10-15 lat. Inspiracją jest dla nas postać Paula Robiena – ornitologa i wizjonerskiego ekologa, który przed II wojną światową żył w niemieckim Altdamm (dzisiejszym Dąbiu, w którym znajduje się MOK).

Robien apelował o poszanowanie dla przyrody i o pokojowe współistnienie człowieka z naturą. Przewidywał globalną katastrofę ekologiczną.
Pochylimy się nad zagadnieniami:
– czy w dzisiejszych czasach idealiści mają rację bytu?
– sprawy ważne – o co warto walczyć? czym są te sprawy w codzienności?
– Robien jako ten, kto wierzy w jakąś ideę i jest prekursorem walki o pewną konkretną sprawę;
– rezerwaty – miejsca ochrony przyrody i – analogicznie: szukanie miejsc i Ważnych Spraw, wartych ocalenia, zadbania o nie.

Chcemy pobyć z dziećmi i młodzieżą, w ich świecie i sprawach. Będziemy szukać, badać, rozmawiać, wymieniać opinie i pomysły – tak, by wyłonić te hasła, które staną się kanwą dla dalszych – teatralno-muzyczno-plastyczno-twórczych działań. Chcemy z otwartymi głowami przyjąć to, z czym przyjdą do nas uczestniczki i uczestnicy Lwt. 

termin:
1-13.07.2024
zajęcia od poniedziałku do soboty, w godzinach od 9.00 do 15.00
pokaz finałowy: w sobotę 13 lipca o 12.00 w Klubie Delta (ul. Racławicka 10)

miejsce:
Szkoła Podstawowa nr 71 im. Bogusława X i Anny Jagiellonki
Bośniacka 7, 70-800 Szczecin


uczestnicy:
Do udziału w projekcie zapraszamy dzieci i młodzież urodzone pomiędzy 1.01.2009 a 30.06.2014.
Liczba miejsc ograniczona.

koszt:
200 zł (w cenie: zajęcia, ubezpieczenie, ciepły posiłek)

zapisy:
Prosimy o wypełnienie formularza znajdującego się na stronie https://bit.ly/LwtDabie
Będziemy się kontaktować w celu potwierdzenia udziału i dopełnienia formalności związanych z uczestnictwem w projekcie.
Prosimy o zapoznanie się z Regulaminem półkolonii
Karta kwalifikacyjna [do pobrania]

Dodatkowe informacje:
Marcin Chruśliński – koordynator projektu

lato@mok.szczecin.pl

zajęcia poprowadzi zespół w składzie:
Kaja Cykalewicz-Licak – instruktorka grupy scenograficznej;
Magdalena Gardas-Wasilewska – instruktorka grupy aktorskiej;
Gustaw Miłoszewski – instruktor grupy muzycznej;
Karolina Sabat – instruktorka grupy aktorskiej;

––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––

Lato w teatrze to ogólnopolski program wspierający samorządowe instytucje kultury i organizacje pozarządowe w tworzeniu młodym ludziom okazji do doświadczania teatru w miejscu, w którym żyją. Lato w teatrze bazuje na idei teatru jako formy spotkania. Program działa na rzecz rozwoju środowiska osób zajmujących się edukacją teatralną oraz animacją kulturalną i społeczną. Organizatorem programu jest Dział Pedagogiki Teatru Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie. Program składa się z konkursu grantowego na realizację dwutygodniowych warsztatów artystycznych dla dzieci i młodzieży, warsztatów i spotkań związanych z pedagogiką teatru oraz artystyczno-edukacyjnych projektów objazdowych w namiocie cyrkowym.

Konkurs grantowy pozwala wyłonić najciekawsze projekty dwutygodniowych wakacyjnych warsztatów o charakterze teatralnym dla dzieci i młodzieży. Realizowane projekty mają pokazać młodym ludziom, że teatr jest miejscem dla każdego – można w nim tworzyć, poznawać innych ludzi i odkrywać różnorodność otaczającego świata. Spośród zgłoszeń, wybrane zostają te, które wykorzystują metody twórcze do rozwijania kompetencji społecznych dzieci i młodzieży, pozwalają im odkrywać i wykorzystywać swój potencjał i dzielić się z publicznością własnym przekazem.  Projekty realizują zespoły, które dbają o podmiotowe traktowanie młodych ludzi oraz czuwają nad przebiegiem procesu grupowego – i nie zapominają, że przy tym wszystkim, można się dobrze bawić!

W aktualnej 17. edycji programu dofinansowanie otrzymało 35 ośrodków z całej Polski – 16 organizacji pozarządowych i 19 samorządowych instytucji kultury, aż 24 projekty zostaną przeprowadzone w miejscowościach do 20 tysięcy mieszkańców!

Więcej informacji na temat programu na:
www.latowteatrze.pl
www.facebook.com/programLatowteatrze

LATO W TEATRZE 2024 organizują: 

ARTeria – Centrum Kultury i Promocji w Ornontowicach, Biblioteka – Centrum Kultury i Promocji Gminy Lubiewo, Bytomskie Centrum Kultury, Centrum Kultury i Sportu TKALNIA w Kietrzu, Fundacja #WSZYSTKIERODZAJETEATRU, Fundacja Fala Nowej Kultury, Fundacja Górom, Fundacja Kosmos, Fundacja Kupalinka, Fundacja Plenerownia, Fundacja Teatr Latarnia, Fundacja W to mi graj, Fundacja Zaułek Krzysztofa Falkowskiego, Gminne Centrum Kultury w Konstantynowie, Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka w Dobrem, Gminny Ośrodek Kultury w Lanckoronie, Gminny Ośrodek Kultury w Łukcie, Gminny Ośrodek Kultury w Międzyrzecu Podlaskim z/s w Wysokim, Goleniowski Dom Kultury, Grupa Inicjatywna Baranówko, Miejski Dom Kultury w Bełżycach, Miejski Ośrodek Kultury w Szczecinie, Miejsko Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Sokołowie Małopolskim, Mysłowicki Ośrodek Kultury, Regionalny Ośrodek Kultury i Sportu w Krzczonowie, Stowarzyszenie „Sztuka na scenie”, Stowarzyszenie Kotlina Sztuki, Stowarzyszenie Ludzie Miasta, Stowarzyszenie Multi.Art, Stowarzyszenie Uniwersytet Ludowy Rzemiosła Artystycznego, Teatr im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim, Teatr Zagłębia w Sosnowcu, Towarzystwo Miłośników Ponikwi, Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu, Wrocławski Teatr Lalek.

Komentarze zamknięte.