Edukacja filmowa dla przedszkoli i szkół

Z przyjemnością informujemy, że Miejski Ośrodek Kultury w Szczecinie bierze udział w 19. edycji projektu Edukacja Młode Horyzonty.

Program Edukacja Młode Horyzonty jest kierowany i dostosowany do potrzeb przedszkoli, szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Spotkania z filmem są realizowane w kinach w całej Polsce oraz w formule online.

Edukacja Młode Horyzonty to odbywające się przez cały rok szkolny projekcje kinowe dla uczniów, realizowane w ramach cykli tematycznych, dostosowanych do wszystkich etapów edukacyjnych. Każdy pokaz poprzedza prelekcja multimedialna wprowadzająca uczestników w tematy podejmowane w danym filmie. Cały program Edukacji Młode Horyzonty jest zgodny z podstawą programową MEN. Wszystko po to, by dostarczać edukację filmową na najwyższym poziomie, uwrażliwiać na kino i otwierać przed młodą publicznością nowe horyzonty.

Obejrzyj spot promocyjny

Edukacja Młode Horyzonty
– dedykowane cykle tematyczne, dopasowane do różnych grup wiekowych,
– każdy pokaz poprzedza prelekcja multimedialna wprowadzająca uczestników w tematy podejmowane w danym filmie,
– zgodność z podstawą programową MEN,
– wsparcie merytoryczne dla nauczycieli – materiały dydaktyczne (scenariusz, karty pracy, analizy psychologiczne),
– poznanie filmów wartościowych pod względem artystycznym i poznawczym, nowości oraz tytułów z kanonu,
– przygody, zabawy, wycieczka do Klubu Delta.

Cykle tematyczne, które prezentujemy w ramach programu w Klubie Delta:

PRZEDSZKOLA
cykl: Filmowe przygody

SZKOŁA PODSTAWOWA – KLASY 1-3
cykl: Filmowi bohaterowie

SZKOŁA PODSTAWOWA – KLASY 4-6
cykl: Młodzi w obiektywie

SZKOŁA PODSTAWOWA – KLASY 7-8
cykl: Od oglądania do czytania – egzamin ósmoklasisty

ZAPRASZAMY GRUPY ZORGANIZOWANE

gdzie?
w Klubie Delta przy ul. Racławickiej 10 w Szczecinie, os. Dąbie

jaki koszt?
Cena biletu dla jednego dziecka na jeden pokaz – 10 zł.
Cena karnetu dla jednego dziecka na siedem pokazów – 60 zł.
Dorośli opiekunowie grup wchodzą bezpłatnie.

jak się zgłosić?
Wystarczy wypełnić formularz on-line dostępny na stronie:

Gorąco zapraszamy i zachęcamy do wzięcia udziału w tym wydarzeniu – dla Państwa podopiecznych może to być ciekawa kulturalna przygoda!

kontakt:

Magdalena Gardas-Wasilewska