Rozpoczynamy projekt „Tęczowy Teatr Mały”

W dniach 15-21 lipca przenosimy się z naszymi działaniami na lewy brzeg Szczecina i zapraszamy wszystkich na aż 4 wyjątkowe wydarzenia w Teatrze Małym!

To początek naszego projektu, który realizujemy w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Lambda Szczecin i Teatrem Współczesnym w Szczecinie.

„Tęczowy Teatr Mały” to zadanie, które zostało wybrane przez mieszkanki i mieszkańców Szczecina do realizacji w ramach Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego 2024. Jego zadaniem jest popularyzacja, a także pobudzenie lokalnej kultury tworzonej przez osoby ze społeczności LGBTQ+.

15 lipca 2024 (poniedziałek), godz. 18:00
Queerowe Shorty i premiera filmu Mascarpone 2”

Przegląd najważniejszych i najciekawszych krótkich form filmowych o tematyce queer z ostatnich lat, który przeplatany będzie dziełami osób tworzących w Szczecinie wybranych przez Open Call. Wieczór zwieńczy pokaz premierowy filmu „Mascarpone 2”.

16 lipca 2024 (wtorek), godz. 19:00
Queerowa Głośnia #15

Głośnia to cykl spotkań z literaturą na żywo. Bierzesz kilka swoich wierszy albo trochę prozy (krótkie opowiadanie, fragment dziennika, czy eseju?) i czytasz do mikrofonu. Żadnych ocen, sztywnego porządku i innych rygorów. Czytamy co chcemy, byle nie za długo.

18 lipca 2024 (czwartek), godz. 17:00
Queer Night w Małej
czyli wieczór edukacyjno-rozrywkowy na wesoło.

Zaczniemy go panelem z naszymi jurorami, wokół kultury ballroomu, aby lepiej przygotować Was na piątkowe wydarzenie w Trafostacji Sztuki „The Coquette Kiki Ball”. Później nasze gościnie ze stowarzyszenia Sistrum przedstawią lesbijską perfopogadankę z serii „L*AWendowe historie z szuflady”.

W drugiej części wieczoru, po godz. 20:45, wystąpi dla Was Christopher John Kasyk ze swoim stand-upem „A czy P?”, który zabierze wszystkich w świat randek, Grindra i creepy wiadomości.

Na koniec zapraszamy was na bingo, które poprowadzi Temida69!

21 lipca (niedziela), godz. 12:00
Drag Brunch w Małej

Późne śniadanie w akompaniamencie Drag Queens? Mamy to! Piękne stroje, bogaty make up, pozytywna energia i jedzenie. To wszystko spotkać Was może już w niedzielę na Deptaku Bogusława. Lisandra, Judy Chersand i Temida69 ze zwierząt scenicznych zamienią się tego dnia w nieznośne kelnerki. Czy zamiast sałatki, dostaniesz zupę a zamiast pierogów kotleta? Być może…, ale kto by zwracał na to uwagę w niedzielne pofestiwalowe południe.

—————————————————-

Zadanie „Tęczowy Teatr Mały” realizowane w ramach Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego 2024, finansowane przez Miasto Szczecin.

Realizator projektu: Miejski Ośrodek Kultury w Szczecinie.

Partner projektu: Stowarzyszenie Lambda Szczecin, Teatr Współczesny w Szczecin