Telefon: 91 4 691 639

Miejskie Impresje

FOTO_zam_w

Fotoklub „Zamek” powstał w 1969 r. przy Wojewódzkim Domu Kultury w Szczecinie, a od 1991 działa przy Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. Od początku działalności adresowany jest do zaawansowanych fotoamatorów. Cotygodniowe spotkania poświęcone są doskonaleniu warsztatu. Członkowie Fotoklubu uczestniczą w konkursach, plenerach i wystawach. Są realizatorami konkursu pod patronatem FederationInternationale del ArtPhotographique pn. Pomorskie Spotkania z Diaporamą.

Autorami zdjęć wystawy „Miejskie Impresje” są:

Marek Bogdziński, Grażyna Drużyńska, Marek Kaczor, Piotr Kaźmierczak, Artur Klimek, Anna Klinkosz, Paweł Kozanecki, Andrzej Krupiński, Jolanta Lalak, Łukasz Mateńko, Grzegorz Mikołajczyk, Szyman Moskwa, Michał Nowakowski, Regina Nowotarska, Zenon Torzyński, Bożena Żylińska.

Miasto w XXI wieku i jego mieszkańcy. Praca, nauka wypoczynek, codzienność. Życie upływa coraz prędzej. Codzienność zabija w nas wrażliwość, poczucie estetyki i piękna. Świat pędzi do przodu, każdego dnia wykonujemy te same czynności, niemalże rutynowe. Przestajemy zauważać zmiany w otoczeniu. Czy warto czasem zatrzymać się i znaleźć czas na to, co tylko pozornie jest jego marnotrawieniem.

Autorami zdjęć są członkowie Fotoklubu „Zamek”. Przedstawiają miasto takie jak je widzą. Często są to niewielkie fragmenty Szczecina otulonego mgłą, uliczki Starego Miasta z pojedynczymi mieszkańcami. Widzimy też miasto budzące się do codziennego życia, ludzi czekających na przystankach, wyruszające na trasę tramwaje.

Mamy nadzieję, że czas zatrzymany w kadrze na fotografiach wykonanych pod wpływem chwili przekaże inny nastrojowy i interesujący obraz miasta.

FOTO_www

Komentarze zamknięte.

займы онлайн