FILMOWY POCZĄTEK WAKACJI W KLUBIE DELTA

Klub Delta – filia Miejskiego Ośrodka Kultury w Szczecinie zaprasza na kinowy początek wakacji. W programie kinowe nowości, ale też trochę starszych tytułów i klasyki. Dla każdego coś filmowego!

Zanim wszyscy zapadniemy się w leżakach i wystawimy na leniwe słońce lub ruszymy na aktywny, wakacyjny wypoczynek w dalsze lub bliższe części kraju zapraszamy do Klubu Delta na cztery pokazy filmowe. W programie do wyboru nowsze filmy, jak i tytuł sprzed kilku lat, ale tak dobry i aktualny jakby nie minął żaden dzień. Wszystkie z udziałem publiczności i z wprowadzeniem w wykonaniu Krzysztofa Spóra. Na ekranie pojawią się m.in. John Malkovich, Frances McDormand, Brad Pitt, Susan Sarandon, Geena Davies, czy Emma Watson. Nowością będą spotkania w niedziele. Co więc zobaczymy?

filmowe lato24 czerwca (czwartek), godzina 17:30
MAŁE KOBIETKI (Little Women, USA 2019, 135’)
REŻYSERIA: Greta Gerwig
OBSADA: Saoirse Ronan, Emma Watson, Meryl Streep
Scenarzystka i reżyserka Greta Gerwig („Lady Bird”) podeszła do tematu kultowej powieści „Małe kobietki”, bazując na książce oraz rysunkach Louisy May Alcott; przygląda się alter ego autorki – Jo March, sięgając do fikcyjnego życia, które ta prowadzi w wyobraźni. Spojrzenie Gerwig na ukochaną przez publiczność historię czterech sióstr March, zdeterminowanych, by żyć po swojemu, jest zarówno ponadczasowe, jak i silnie osadzone w rzeczywistości. W rolach Jo, Meg, Amy i Beth zobaczymy Saoirse Ronan, Emmę Watson, Florence Pugh oraz Elizę Scanlen. W filmie występują także: Timothee Chalamet w roli sąsiada sióstr March – Lauriego oraz Laura Dern jako Marmee i Meryl Streep jako ciotka March.
27 czerwca (niedziela), godzina 17:30
TAJNE PRZEZ POUFNE (Burn After Reading, USA/Wielka Brytania 2008, 96’)
REŻYSERIA: Ethan Coen, Joel Coen
OBSADA: Brad Pitt, George Clooney, Frances McDormand
Osbourne Cox (John Malkovich) jest tajnym agentem CIA starającym się nie stracić zajęcia. Nie dość, że jego praca i małżeństwo zmierzają ku niechybnej katastrofie, to ma w dodatku problemy z alkoholem. Gdy Osbourne traci pracę postanawia opisać tajne działania CIA. Nie zdaje sobie przy tym jednak sprawy, że tak naprawdę nic nie wie. Szkic wspomnień trafia do szalonej pracownicy siłowni Litzke i jej głupkowatego kolegi Chada, którzy uznają, że to znakomita okazja zbicia majątku. Przekonani, że posiadają ściśle tajne informacje, przekazują je Rosjanom. Kwestie miłosne i te wagi państwowej splatają się ze sobą tworząc intrygującą, zabawną historię.
1 lipca (czwartek), godzina 17:30
ARTYSTA (The Artist, Francja/USA/Belgia 2011, 100’)
REŻYSERIA: Michel Hazanavicius
OBSADA: Jean Dujardin, Berenice Bejo, John Goodman
Akcja rozgrywa się pod koniec lat 20. XX wieku, w czasie przełomu dźwiękowego w filmie. Koniec kina niemego był równocześnie końcem karier wielu gwiazd, będących u szczytu popularności. Czy słynny bohater kina przygodowego George Valentin podzieli los „wielkich zapomnianych”? Czy płomienne uczucie, które wybuchnie między nim a początkującą tancerką Peppy Miller zainspiruje go do walki o miejsce w świecie „nowego” Hollywood i ocali przed zapomnieniem oddanej kiedyś publiczności?
PIĘĆ OSCARÓW, W TYM TYTUŁ NAJLEPSZEGO FILMU ROKU, NAGRODA ZA REŻYSERIĘ, GŁÓWNĄ ROLĘ MĘSKĄ, KOSTIUMY I MUZYKĘ ORAZ PIĘĆ INNYCH NOMINACJI. DO TEGO TRZY ZŁOTE GLOBY, PIĘĆ NAGRÓD BAFTA, SUKCES NA FESTIWALU W CANNES I WIELKI PRZEBÓJ KIN CAŁEGO ŚWIATA.
8 lipca (czwartek), godzina 17:30 | KLASYKA W KLUBIE DELTA
THELMA I LOUISE (Thelma & Louise, USA/Wielka Brytania/Francja 1991, 130’)
REŻYSERIA: Ridley Scott
OBSADA: Susan Sarandon, Geena Davis, Harvey Keitel, Brad Pitt
Thelma (Geena Davis) jest gospodynią domową, żoną sprzedawcy dywanów. Jej życie sprowadza się do dbania o dom i gotowania posiłków mężowi, który traktuje ją jak duże, pozbawione własnego zdania, dziecko. Louise (Susan Sarandon), kobieta dojrzała, jest kelnerką, znudzoną i sfrustrowaną codziennym powtarzaniem tych samych czynności. Od lat żyje z muzykiem Jimmym (Michael Madsen), który nie może zdecydować się na małżeństwo. Pewnego dnia obie przyjaciółki postanawiają oderwać się od codzienności i wybrać na weekend do wynajętego domku w górach. Ale przygoda ta będzie miała inny przebieg od zakładanego.
OSCAR ZA SCENARIUSZ, NOMINACJE DO OSCARA ZA GŁÓWNE ROLE DLA SUSAN SARANDON I GEENY DAVIS ORAZ REŻYSERA RIDLEYA SCOTTA. JEDEN Z NAJWAŻNIEJSZYCH MANIFESTÓW KOBIECOŚCI W HISTORII KINA.
Zapraszamy do Klubu Delta (ul. Racławicka 10 w Dąbiu) – zawsze o godz. 17.30. Wstęp: 10 zł / 5 zł (Akademia Aktywnego Seniora).
Obowiązuje reżim sanitarny – na miejscu prosimy o stosowanie zasady DDM (dezynfekcja, dystans, maseczki)!