Telefon: 91 4 691 639

O miejscach, których już nie ma

Co współczesnym może dać wiedza o dziejach ich ulicy? Warto wybrać się
na spotkanie o miejscach, których już w Dąbiu nie ma. Przy kawie i ciastkach toczyć się będzie rozmowa o mieście (nie)istniejącym. 

Już 5 grudnia (wtorek) o godzinie 18.00 w filii Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Dziennikarskiej 39 w Dąbiu odbędzie się spotkanie o 10 historycznych punktach Dąbia, które przestały istnieć lub wciąż znajdują się na mapie, ale pełnią zupełnie inne funkcje. „Dąbie (nie)istniejące. Spotkanie o miejscach, których już nie ma” będzie okazją do tego, by je poznać lub sobie przypomnieć i w kameralnej atmosferze porozmawiać o tym, jak należy oznaczać historię – nawet tę ciemną – w przestrzeni publicznej.

Gośćmi spotkania będą Czesław Dziembaj – mieszkaniec Dąbia, pasjonat historii i prezes Stowarzyszenia Miłośników Dąbia i Okolic STOMIDO oraz Przemek Głowa – przewodnik miejski, bookinista i szczecinianin od urodzenia. Spotkanie poprowadzi Kinga Rabińska – animatorka i organizatorka kultury, prezeska Stowarzyszenia Edukacyjno-Artystycznego OSWAJANIE SZTUKI. Wydarzenie odbędzie się w filii Miejskiej Biblioteki Publicznej, znajdującej się w dawnym dworku myśliwskim – jednym z punktów, o których będzie mowa podczas spotkania. „Podczas spotkania oddamy też głos publiczności, czyli mieszkańcom Dąbia, którzy mogą podzielić się swoimi wspomnieniami związanymi z oswajaniem miejsca.” – zapowiada Rabińska – „Bo choć np. dawnego ratusza już nie ma, to każdy z nas może mieć wspomnienia związane z przestrzenią, pustym miejscem po nim. To mnie bardzo ciekawi w kontekście przebudowy pamięci i tego, jak daleko ona sięga w mieście takim jak Dąbie. Bo przecież jeszcze do niedawna Dąbie było osobnym miastem.”

„Dąbie (nie)istniejące. Spotkanie o miejscach, których już nie ma” odbywa się w ramach realizacji Stypendium Twórczego Miasta Szczecin. Jego celem jest oznaczenie szlaku pamięci miejsc za pomocą ceramicznych wlepek nawiązujących do białej ceramiki szczecińskiej i inspirowanych historią Dąbia oraz wspomnieniami mieszkańców. Planowane są kolejne wydarzenia, m.in. warsztaty, podczas których tworzyć będą torby z wizerunkami punktów ze szlaku oraz ozdabiać piernikowe domki tak, by przypominały ich własne domy (12 i 14 grudnia w MOKu w Dąbiu). Szczegóły już wkrótce na www.mok.szczecin.pl.
Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny (na warsztaty obowiązywać będzie wcześniejsza rejestracja).

####

CO: „Dąbie (nie)istniejące. Spotkanie o miejscach, których już nie ma”

KIEDY: 5 grudnia 2017, godz. 18.00

GDZIE: filia Miejskiej Biblioteki Publicznej, ul. Dziennikarska 39

PARTNERZY: Gmina Miasto Szczecin, Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie, Filia nr 6 Miejskiej Biblioteki MOK w Dąbiu, Stowarzyszenie Miłośników Dąbia i Okolic STOMIDO

WYDARZENIE NA FB: https://www.facebook.com/events/1009478149192152/

do profilu projektu na FB

Komentarze zamknięte.

займы онлайн