TUTAJ DĄBIE! ROZMOWY LOKALNE | SPACER Z TOMASZEM WIECZORKIEM

Halo, tutaj Dąbie! Chodźcie z nami na spacer! Tym razem zapraszamy na przechadzkę po książęcym Dąbiu z Tomaszem Wieczorkiem!

Tutaj Dąbie

Jakie Dąbie widział Barnim I? Gdzie w Dąbiu szukać śladów dynastii Gryfitów? Na te i inne pytania szukać odpowiedzi będą uczestnicy spaceru z Tomaszem Wieczorkiem. Zajrzymy też do pałacyku myśliwskiego książąt – to dzięki uprzejmości Hanny Góralskiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej, która obecnie mieści się w tym zabytkowym budynku. Szykują się niespodzianki! Spacer odbędzie się w ramach cyklu „Tutaj Dąbie! Rozmowy lokalne”. Widzimy się w niedzielę (4 lipca) o godz. 11.00. Wstęp jest wolny, startujmy spod Klubu Delta (ul. Racławicka 10). Wydarzenie na Facebooku tutaj

O przewodniku:
Tomasz Wieczorek – przewodnik po Szczecinie i województwie zachodniopomorskim. Pracownik Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie, kierownik Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej, które współorganizował od 1996 roku. Konsultant historyczny. Pomysłodawca i koordynator projektu, w ramach którego powstała zamkowa publikacja „ŚLADAMI LUBINUSA. PRZEWODNIK NIEZWYKŁY”, której jest też współautorem. Współautor współczesnego komentarza opracowanego do niemych taśm pod wspólnym tytułem „ZAMEK SZCZECIŃSKI”. Twórca wielu koncepcji działań edukacyjnych i popularyzujących wiedzę o historii miasta i regionu. Autor kilku tras zwiedzania miasta w ramach m.in. Szczecińskich Spacerów Miejskich. Członek zespołu współtwórców Szlaku Gryfitów. Od lat zaangażowany w propagowanie wiedzy o Dynastii Gryfitów i ich Księstwie Pomorskim oraz Szczecinie jak i samej Mapie Lubinusa. W 2020 pojawiła się druga część jego publikacji edukacyjnej ZWIEDZAMY Z GRYFITKIEM pt. „SZCZECIN – GWIEZDNE MIASTO”.

Pamiętajmy, że pandemia trwa, dlatego prosimy o odpowiedzialne podejście do udziału w spacerze. Trzymamy dystans!

O cyklu:
Klub Delta w Dąbiu zaprasza na kolejne z serii spotkań pn. „Tutaj Dąbie! Rozmowy lokalne”. Comiesięczne rozmowy z ciekawymi ludźmi o tej części miasta właśnie – niezwykłych odkryciach, wyjątkowych punktach do zobaczenia, interesujących wydarzeniach. Na pierwszym planie Dąbie!

Fotografia promująca wydarzenie została udostępniona dzięki uprzejmości Stowarzyszenia OSWAJANIE SZTUKI.