TUTAJ DĄBIE! ROZMOWY LOKALNE | GOŚĆ: PRZEMEK GŁOWA

Klub Delta w Dąbiu zaprasza na kolejne z serii spotkań pn. „Tutaj Dąbie! Rozmowy lokalne”

16 lutego 1772 roku w Dąbiu urodził się Friedrich David Gilly – niemiecki architekt epoki klasycyzmu. Postać niezwykła, w Szczecinie niemal zapomniana. O zapomnianych postaciach, lądowaniach na lotnisku, zimowych legendach, literaturze i wojnie ze wspólnym mianownikiem Dąbia, już 10 marca opowie kolejny gość cyklu „Tutaj Dąbie! Rozmowy lokalne”, czyli Przemek Głowa – szczeciński przewodnik, bookinista, miłośnik miast wszystkich, ale ze szczególnym miejscem w sercu dla Szczecina. Prowadzi literacko-poetycko-obrazkowy blog: przemekglowa.blogspot.com.

Zapraszamy na spotkanie online na Facebooku Klubu Delta 10 marca (środa) o godz. 18.00.

Klub Delta w Dąbiu od lutego realizuje serię spotkań (na razie online) pn. „Tutaj Dąbie! Rozmowy lokalne”. Comiesięczne rozmowy z ciekawymi ludźmi o tej części miasta właśnie – niezwykłych odkryciach, wyjątkowych punktach do zobaczenia, niesamowitych wydarzeniach. Na pierwszym planie Dąbie!

Zdjęcie Przemka Głowy wykorzystane w grafice wydarzenia jest autorstwa Wojciecha Bigusa (archiwum wszczecinie.pl). Dziękujemy za możliwość wykorzystania fotografii!