Telefon: 91 4 691 639

Kwiecień w AAS

06.04.2018 (piątek) godzina 11:00
przy bramie stadionu Arkonii przy ul. Arkońskiej

Spacer. Śladem aren i wydarzeń sportowych w Szczecinie.

W Szczecinie już od początków stulecia zaczęły powstawać kluby zrzeszające sportowców różnych dyscyplin, oraz obiekty służące jako areny ich zmagań. Zarówno organizacje sportowe przedwojennego Szczecina jak i słynni swego czasu twórcy ich sukcesów odeszły w niepamięć wraz z Niemcami, którzy opuścili miasto. W ich miejsce pojawiły się nowe postacie piszące legendę szczecińskiego sportu. Spacer śladem aren i uczestników jest więc czymś więcej niż opowieścią o klubach sportowych, wspaniałych sportowcach i ich największych sukcesach, czy o wielkich planach dotyczących infrastruktury sportowej, które nigdy nie zostały zrealizowane. Jest to też opowieść o historiach, którymi żyło społeczeństwo miasta przez ostatnich ponad sto lat. Czas trwania ok. 2,5 godziny.

08.04.2018 (niedziela) godzina 18:00
Klub Delta ul. Racławicka 10

Koncert. Jazz na Rogatkach – BLUE BOSSA – zespół  tworzą artyści, których łączy zamiłowanie do wyjątkowego rodzaju muzyki, jakim jest powstała w latach 60-tych ubiegłego wieku bossa nova. Połączenie brazylijskich rytmów i jazzu stworzyło niepowtarzalną fuzję. To gatunek refleksyjny w wyrazie, często nostalgiczny w warstwie melodycznej, jednocześnie pełen życia i energii w warstwie rytmicznej, wypełniony przestrzenią oszałamiająco bogatej harmonii.  Wstęp wolny.

12.04.2018 (czwartek) godzina 18:00
Klub Delta ul. Racławicka 10

Kino. KTO SIĘ BOI VIRGINII WOOLF?  (dramat USA 1966, 131’)  – pokaz filmu oraz spotkanie. Bilet 5 zł dla członków Akademii Aktywnego Seniora.

13.04.2018 (piątek) godzina 18:00
Klub Delta ul. Racławicka 10

Wernisaż i poezja. „Nastroje w poezji i fotografii” – wieczór autorski poezji Janiny Kujdy oraz wernisaż fotografii Jagody Danak. Wstęp wolny.

19.04.2018 (czwartek) godzina 18:00
Klub Delta ul. Racławicka 10

Wernisaż. „Koty i kociary” –  to cykl prac pokazujący niezwykłe relacje jakie powstają między kotami, a ich właścicielkami, a raczej kobietami i ich właścicielami. Powstała próba zilustrowania tych interakcji, niezwykłych, odrębnych światów. Twórcą wystawy jest Ryszard Matecki (ur.  1967r.). Autor ilustracji i bajek dla dzieci oraz przewodników i licznych publikacji o regionie zachodniego zakola Odry. Popularyzator i wieloletni opiekun zespołu parkowo-leśnego Dolina Miłości w Zatoni Dolnej. Wstęp wolny.

UWAGA !!! Z PRZYCZYN OD NAS NIEZALEŻNYCH SPACER JEST PRZENIESIONY NA MAJ
20.04.2018 (piątek) godzina 11:00 
przed budynkiem Przychodni Portowej przy ul. Energetyków

Spacer. Łasztownia – serce szczecińskiego portu – Położone na prawym brzegu Odry Zachodniej Łasztownia i Wyspa Zielona od stuleci stanowią ważny gospodarczo element miasta. Wskutek zniszczeń spowodowanych nalotami podczas drugiej wojny światowej, zdecydowana większość przedwojennej zabudowy tych wysp uległa zniszczeniu. Mamy więc być może niepowtarzalną szansę by poznać te poprzemysłowe tereny w momencie przejściowym i obejrzeć jej liczne zakamarki w takim kształcie, jak obecnie. Pomimo licznych zaniedbań, Łasztowni z całą pewnością nie można odmówić niepowtarzalnego klimatu, osobliwego uroku, a także wartości historycznej. Czas trwania ok. 2,5 godziny.

20.04.2018 (piątek) godzina 18:00
Klub Delta ul. Racławicka 10

Koncert. „Kolorowy wiatr” – piosenki z animacji i filmu w wykonaniu solistów i zespołu pod batutą Pawła Guza. Wstęp wolny.

26.04.2018 (czwartek) godzina 18:00
Klub Delta ul. Racławicka 10

Kino. SULLY  (dramat USA 2016, 96’)  – pokaz filmu oraz spotkanie. Bilet 5 zł dla członków Akademii Aktywnego Seniora.

Komentarze zamknięte.

займы онлайн