Telefon: 91 4 691 639

Kwiecień w AAS

06.04.2017 (czwartek) godzina 18:00
Klub Delta ul. Racławicka 10

Klasyka kina. PRZEŁĘCZ OCALONYCH (Australia/USA 2016, czas 139 minut)

Schyłek drugiej wojny światowej. Armia amerykańska toczy ciężkie walki z Japończykami o każdy skrawek lądu na Pacyfiku. Strategicznym celem jest wyspa Okinawa, której zdobycie może oznaczać ostateczną klęskę Japonii. Wśród setek tysięcy amerykańskich żołnierzy trafia tu Desmond T. Doss, sanitariusz, który ze względu na wyznawaną religię odmówił noszenia broni. Traktowany z nieufnością, oskarżany o tchórzostwo, wkrótce udowodni jak bardzo się wobec niego mylono. Tak rodzi się legenda bohatera, którego jedyną bronią jest wiara, nadzieja i miłość. 6 nominacji i 2 Oscary w 2017 roku.

07.04.2017 (piątek) godzina 11:00
Zbiórka przy BRAMIE Głównej Cmentarza przy ul. Ku Słońcu

Spacer z Kijkami. Historie zapisane w mogiłach Cmentarza Centralnego.

Otwarty w 1901 roku Cmentarz Centralny w Szczecinie to jeden z największych cmentarzy w Europie, będący jednocześnie arcydziełem architektury krajobrazu. Jego teren skrywa także mnóstwo miejsc, symboli i pomników mogących stanowić punkt wyjścia do zrozumienia i opowiedzenia pogmatwanej historii Szczecina w XX w. Wiele spośród miejsc spowitych mirem w czasach przynależności miasta do Niemiec uległo w latach powojennych zapomnieniu bądź zniszczeniu, część z nich udało się odnaleźć dopiero w ostatnich latach, niektóre bezpowrotnie zniknęły. Także będąc już częścią Polski cmentarz dorobił się miejsc stanowiących milczący symbol historii zapisanej na kartach miasta. Spacer po Cmentarzu Centralnym to doskonały sposób na przybliżenie dwudziestowiecznej historii Szczecina, oraz historii ludzi związanych z miastem, którzy tę historię tworzyli, a po których pamiątki znajdują się dziś na cmentarzu.

 13.04 – 18.04. 2017
Przerwa ŚWIĄTECZNA

Pięknych i kolorowych Świąt!

 20.04.2017 (czwartek) godzina 18:00 
Klub Delta ul. Racławicka 10

Klasyka kina. LOT NAD KUKUŁCZYM GNIAZDEM (USA 1975, czas 133 minut)

„Lot nad kukułczym gniazdem” w reżyserii Miloša Formana jest ekranizacją książki Kena Keseya. Powieści traktuje o zderzeniu jednostki z bezdusznym systemem. Jej bohaterem jest Patrick McMurphy, młody oszust, któremu grozi więzienie. Chcąc uniknąć kary wpada na pomysł udawania osoby niepoczytalnej. Trafia do szpitala psychiatrycznego, gdzie próbuje zmienić panujące w nim rygory, ale trafia na pozbawioną wrażliwości siostrę przełożoną Mildred Ratched. Film uhonorowano 6 Złotymi Globami, 6 nagrodami BAFTA oraz 5 Oscarami.

Komentarze zamknięte.

займы онлайн